Centrální vysavač patří do každé novostavby

15.08.2014
Ale lze ho instalovat i v rámci rekonstrukce!

Špičkové centrální vysavače bourají hygienické limity vnímané v souvislosti s bydlením. Zajišťují perfektní úklid i záruku čistého ovzduší v interiéru.

Veškeré nečistoty a prach, pokud je náhodou nezachytí filtr, při používání centrálního vysavače odcházejí potrubím ven z domu. V tom je největší přednost v porovnání s vysavačem klasickým, kdy vlastně použitý znečištěný vzduch neustále cirkuluje mezi filtrem stroje a plícemi obsluhy, když to jen trochu přeženeme. Centrální vysavač má stoprocentní účinnost, protože veškeré vysáté prachové částice, jsou odváděné mimo budovu a už nikdy se nevrátí.

Centrální vysavač zajišťuje značný komfort při úklidu, chod je i při vysokém výkonu nehlučný a ovládání velmi jednoduché. Navíc uvažme, že takového skvělého pomocníka stavebník získává jen za zhruba jednu setinu celkové rozpočtové ceny rodinného domu!

Použití centrálního vysavače v rodinném domě by se mělo stát součástí už dlouhodobých úvah o fungování budoucího domova. Samozřejmě, že je nejlepší, když se systém objeví už v prováděcím projektu a k instalaci dojde ve fázi realizace také všech dalších technických zařízení domu. Ale instalovat pochopitelně lze centrální vysavač rovněž v rámci rekonstrukce či modernizace a dočkat se tak jeho kouzla dodatečně.

Pokud je centrální vysavač instalován do už hotového objektu, nejedná se o nijak drastický zásah, přestože se jistota plného využití všech nabízených výhod neztrácí. To však neznamená, že by bylo vhodné provádět tento zásah svépomocí. Rozhodně se vyplatí spolupráce se zkušeným dodavatelem těchto systémů.

Potrubní a kabelový rozvod se totiž realizují převážně do podlah a do stěn. Je nutné důkladně prověřit místa umístění zásuvek, zvážit možnosti vedení potrubí a prostupy ve stavební konstrukci pochopitelně provést s ohledem na statiku. Jednotlivé díly systému jsou obecně instalovány tak, aby docházelo k co nejmenšímu odporu proudícímu vzduchu. A pokud je to možné, dodržuje se gravitační spád. Sací jednotku je tedy nejvhodnější umístit do nejnižší části objektu. Trubky i jejich zásuvky se rozmisťují tak, aby se pomocí lehké hadice dosáhlo do každého koutu domu. Za zásuvkou se vždy osazuje ostré bezpečnostní koleno. Celý systém je uzavřený a hygienicky nezávadný. Potrubní rozvod lze zrevidovat kamerou a těsnost se kontroluje tlakovou zkouškou. Ke spínání slouží dvanáctivoltový kabelový rozvod.

Zcela zásadním měřítkem kvality centrálního vysavače je vedle parametrů sacího agregátu především úroveň filtrace. Třebaže vysátý vzduch je odváděn mimo objekt… Ano, téměř 98 % nečistot se usadí v kanystru agregátu a ten absolutně nedovolí zpětné proniknutí prachu do místnosti. Zbylá dvě procenta pak jsou v kontaktu s filtrem, který částice menší než 2 µm pustí mimo objekt. Ovšem další kvalita se uplatní až při manuální likvidaci odpadu. A tady hraje rozhodující roli fakt, že například goretexový filtr se chová jako samočistící a nedovolí rozptyl nečistot při nutné manipulaci s nimi.

Řízené větrání, rekuperace a příslušenství

Systém rekuperace rozvádí čistý vzduch zbavený nečistot do všech částí objektu, odsává zápachy z kuchyně, záchodu a snižuje vlhkost v koupelně nebo prádelně. Zajišťuje tak celkovou rovnováhu a příjemné klima. Splňuje parametry nízkoenergetického, či pasivního domu.

Více informací

Zastřešení teras pergoly Renson

Chcete-li se cítit venku příjemně, musíte počítat s rozmary počasí. Ostré slunce, krátká přeprška nebo závan chladného vzduchu, to vše nás může zahnat domů. Nebo NE? Krytá terasa může být řešením. Renson nabízí kompletní škálu pergol v různých hliníkových provedeních - pro každého odpovídající typ.

Více informací

Průmyslové a komerční vysavače

Nabízíme řešení úklidu a odstraňování prachových částic během výroby. Centrální vysavače pro průmysl jsou určeny jak pro jednorázový úklid, tak jako součást technologie výroby s nepřetržtiým provozem. Průmyslové vysavače najdou uplatnění jak v komerčních objektech pro vysávání podlah, tak i v průmyslových objektech k vysávání nečistot vznikajících během výroby.

Více informací

Shozy na prádlo

Jedná se o zařízení určená k přesunu prádla z koupelny do prádelny nebo jiné místnosti. Tento systém nachází uplatnění především v rodinných domech, penzionech či hotelových objektech. Shozy na prádlo nabízíme v plastovém nebo nerezovém provedení.

Více informací

Kontaktní info

BEAM ČR s.r.o.
V Areálu 1227
Jesenice u Prahy
PSČ 252 42

Tel.: +420 244 471 297
Fax: +420 244 471 296
Mail: poptavky@beam.cz
Url: www.beam.cz

Otevírací doba

Po-Čt:  8:00 - 11:30
           12:15 - 17:00
Pá:        8:00 - 11:30
           12:15 - 16:00
 

Copyright © 2013 Beam Electrolux. Všechna práva vyhrazena.

Výhradní zastoupení pro ČR, SR a Rakousko.