Centrální vysavač překoná očekávání

02.02.2017
Výhody a přednosti centrálního vysavače.

Samozřejmě, prioritním posláním centrálního vysavače je zajistit perfektní úklid bytu, domu, kanceláře, či jiného prostoru. Ale dobrý centrální vysavač, nepochybně některý z těch nesoucích proslulou značku BEAM, toho dokáže mnohem víc!

Centrální vysavač je obecně mnohem univerzálnější, než vysavače tradiční. Vysoký výkon efektu sání umožňuje řešit rovněž problémy, které bychom s klasickým vysavačem nezvládli. Dlouhá lehká hadice centrálního vysavače nabízí přístup také do míst, kam se jinak dostáváme jen obtížně. Římsy, police, lampy, lustry, rámy obrazů… A všechny tyto očistné procesy vždy podporuje možnost užívání potřebných speciálních komponentů.

Zkusme separovat

Další značná výhoda – možnost vysávání mokrých nečistot, nebo přímo vody! Sát vodu lze u některých typů centrálních vysavačů přímo, ale univerzálně pak s předsazením separátoru. Tato varianta umožňuje všechny způsoby mokrého vysávání s tou výhodou, že systém nevyžaduje žádnou formu údržby potrubí.

A ještě jednou na téma separátor a centrální vysavač. S předsazením separátoru centrálního vysavače bývá běžně vysáván například obsah vychladlého krbového ohniště, či jiné vysloveně hrubé a objemově i intenzitou značné nečistoty. Zkusme něco podobného s vysavačem klasickým…

Také používání přenosného vysavače za účelem údržby interiéru auta se může stát minulostí. Kterýkoli z typů centrálních vysavačů BEAM či Electrolux určených pro rodinné domy, může mít jednu ze svých zásuvek také v garáži. A kromě toho výrobci nabízejí i přístroje určené hlavně pro úklid osobních vozů. Garážová sada obvykle obsahuje speciální příslušenství. A hadici lze objednat v délce až 12 metrů. Už tedy není potřeba kolem auta běhat s těžkým vysavačem přenosným, nebo vůz pro usnadnění luxování několikrát během čištění přeparkovat.

Čistí i upevňuje zdraví

Ještě alespoň jeden příklad o tom, že fungování centrálního vysávacího systému může mít mnohem větší efekt, než bychom sami očekávali. Vzpomeňme aspekt hygienický a skutečnost, že centrální vysavač dnes může paralelně se svým prvořadým úklidovým posláním působit rovněž jako zdravotní pomůcka. Tedy pokud jde o centrální vysavač respektovaných značek Electrolux a BEAM, které svoje schopnosti fungovat také takto, mají dokonce potvrzené seriózním klinickým výzkumem

Tyto stroje totiž ovzduší v prostoru, v němž pracují, nejen nijak nepoznamenávají, ale dokonce zvyšují jeho kvalitu. Míra jejich přínosu formou totální filtrace nasátého vzduchu je tak prokazatelná, že účinností předčí i speciálně zaměřené pračky vzduchu. Klinická studie provedená na Univerzitě California v Davisu potvrdila, že centrální vysavač BEAM Electrolux jednoznačně snižuje alergické reakce.

Na rozdíl od přenosných vysavačů, které způsobují recirkulaci prachu, centrální vysavače BEAM a Electrolux odstraňují vždy veškerých 100% vysávaného prachu, částic, pylů, zvířecích sporů, všech alergenů a jednoznačně přinášejí úlevu od alergických potíží.

Jak vysávat giganticky?

Kdo spojuje centrální vysavač výhradně s úklidem v rodinném domě či bytě, dělá chybu! Centrální vysávací systémy se dávno osvědčily i v průmyslových, obchodních a společenských prostorách.

Například schopnosti jednotek BEAM Gigante mohou být uplatňované až na ploše 3000 čtverečních metrů a nevylučují součinnost vysávání i dvou uživatelů současně. Umožňují nastavení parametrů systému v souladu s požadavky daného objektu velmi individuálně a tak právě flexibilita je považována za jejich hlavní přednost. Projevuje se automatickým nastavením vysávací síly, možností automatického čištění filtru a možností dálkového ovládání vysavače. Kromě toho centrální vysávací jednotky BEAM Gigante charakterizuje velmi tichý provoz, snadná manipulace s prachovým kanystrem pomocí pevného madla a životnost až 20 tisíc hodin.

Škála uplatnění centrálního vysávacího systému BEAM Gigante je velmi široká. Přináší mimo jiné modulární řešení pro podnikání v nejrůznějších oborech a rovněž se může rychle stát zdrojem zvýšené efektivity této činnosti.

(cb)

Řízené větrání, rekuperace a příslušenství

Systém rekuperace rozvádí čistý vzduch zbavený nečistot do všech částí objektu, odsává zápachy z kuchyně, záchodu a snižuje vlhkost v koupelně nebo prádelně. Zajišťuje tak celkovou rovnováhu a příjemné klima. Splňuje parametry nízkoenergetického, či pasivního domu.

Více informací

Zastřešení teras pergoly Renson

Chcete-li se cítit venku příjemně, musíte počítat s rozmary počasí. Ostré slunce, krátká přeprška nebo závan chladného vzduchu, to vše nás může zahnat domů. Nebo NE? Krytá terasa může být řešením. Renson nabízí kompletní škálu pergol v různých hliníkových provedeních - pro každého odpovídající typ.

Více informací

Průmyslové a komerční vysavače

Nabízíme řešení úklidu a odstraňování prachových částic během výroby. Centrální vysavače pro průmysl jsou určeny jak pro jednorázový úklid, tak jako součást technologie výroby s nepřetržtiým provozem. Průmyslové vysavače najdou uplatnění jak v komerčních objektech pro vysávání podlah, tak i v průmyslových objektech k vysávání nečistot vznikajících během výroby.

Více informací

Shozy na prádlo

Jedná se o zařízení určená k přesunu prádla z koupelny do prádelny nebo jiné místnosti. Tento systém nachází uplatnění především v rodinných domech, penzionech či hotelových objektech. Shozy na prádlo nabízíme v plastovém nebo nerezovém provedení.

Více informací

Kontaktní info

BEAM ČR s.r.o.
V Areálu 1227
Jesenice u Prahy
PSČ 252 42

Tel.: +420 244 471 297
Fax: +420 244 471 296
Mail: poptavky@beam.cz
Url: www.beam.cz

Otevírací doba

Po-Čt:  8:00 - 11:30
           12:15 - 17:00
Pá:        8:00 - 11:30
           12:15 - 16:00
 

Copyright © 2013 Beam Electrolux. Všechna práva vyhrazena.

Výhradní zastoupení pro ČR, SR a Rakousko.