Šedesát roků centrálního vysavače: Značka BEAM byla na samém začátku, dnes je globálním lídrem

06.03.2017

Rok 2017 přinese značce BEAM dvě významná výročí.  Obě dají vzpomenout na okolnosti, za nichž se mimo jiné formovalo postavení světové jedničky v oboru centrálního vysávání.

Se vznikem vůbec prvního centrálního vysavače bývá spojován rok 1957. A toto dnes šedesátileté výročí se jednoznačně pojí se značkou BEAM. Navíc se později BEAM dostal pod křídla globálně působícího giganta v oboru elektrospotřebičů – společnosti Electrolux. Bylo to v roce 1997. Takže už dvacet roků tyto dvě značky k sobě patří zcela neodmyslitelně. Výsledek? Během uplynulých šesti desetiletí byly vyrobeny a po celém světě instalovány nejrůznějšími dodavateli asi čtyři miliony centrálních vysávacích systémů. Podle dostupných statistik je více než třetina (podle posledních přehledů 36%) z nich jednoznačně spjata se značkami BEAM a Electrolux.

Synonymum jakosti a záruk

Když zůstaneme jen u vysavačů BEAM, lze říci, že tento pojem znamená v tržním segmentu centrálních vysávacích systémů už delší čas synonymum nejvyšší jakosti a záruk. Zavedená značka BEAM Central Vacuum Systems podtrhuje mezi konkurencí svoji vedoucí roli zacílením na kvalitu svých produktů, dále neustálou inovací a zejména pak vycházením vstříc potřebám zákazníků. Například model BEAM Serenity svého času znamenal nejsilnější a nejtišší centrální vysavač, jaký byl kdy vyroben. A stal se také vůbec prvním centrálním vysavačem s antibakteriální úpravou filtru.

Později obdobně proslul typ BEAM Emerald. Měl ve své době nejvyšší čistící sílu při neobvykle tichém provozu a zajišťoval zase lepší kvalitu vzduchu v prostředí, kde byl a stále je používán. To vše v kombinaci s výjimečným příslušenstvím Progression set. Vysávací hadice je opatřena ergonomickým úchytem a vypínačem přímo na rukojeti. Součástí sady je mimo jiné Combo kartáč, zaručující nejvyšší kvalitu vysávání a dlouhou životnost.

Nejmodernější řada centrálních vysavačů BEAM – Alliance – zachovává všechny skvělé výkonnostní parametry svých předchůdců, je příkladem vysoké účinnosti a energetické šetrnosti. Tyto centrální vysávací systémy jsou vybavené vertikálně pohyblivými samočistícími filtry s GORE technologií. Tajemství dokonalosti goretexových materiálů spočívá v jejich jedinečné dvousložkové membráně. Část této membrány obsahuje na pouhém čtverečním centimetru více než 1,4 miliardy mikroskopických pórů! Tato technologie filtruje 98% částic velikosti 0,3 mikronu! Navíc takové řešení dokonale chrání vysoce účinný a samozřejmě i mimořádně úsporný motor a proti konkurenčním výrobkům zaručuje delší životnost celého zařízení při stálém vysokém výkonu.

Unikátní monitorovací technologie

K tomu všemu jsou centrální vysavače BEAM Alliance vybavené naprosto unikátní obousměrnou monitorovací technologií mezi sacím agregátem a vysávací hadicí. Na LCD displeji jsou zobrazovány systémové hodnoty, otáčky motoru, případné upozornění na nezbytnost vyprázdnění prachového kanystru a další užitečné údaje. LCD display má úsporný režim obrazovky, elegantní podsvícení, pohybový senzor a intuitivní navigační tlačítka. A zákazník může počítat s desetiletou záruční lhůtou!

Kdysi bylo jedinou ambicí centrálního vysavače dostat elegantním způsobem nečistoty z domu. Po šedesátiletém vývoji, jemuž směr intenzitu dávala do značné míry právě značka BEAM, se žádá od tohoto zařízení mnohem víc. Mimořádná výkonnost, totální spolehlivost, minimální hlučnost, samozřejmá bezpečnost… A čím dál víc je v souvislostech s centrálními vysávacími systémy vzpomínána a v praxi oceňována také vysoká schopnost odstranit z interiéru všechny alergeny a obyvatelům domu vytvořit zdravější bydlení. To je zase výsada prvořadě značky BEAM a také námět příštího článku.  

(cb)

Řízené větrání, rekuperace a příslušenství

Systém rekuperace rozvádí čistý vzduch zbavený nečistot do všech částí objektu, odsává zápachy z kuchyně, záchodu a snižuje vlhkost v koupelně nebo prádelně. Zajišťuje tak celkovou rovnováhu a příjemné klima. Splňuje parametry nízkoenergetického, či pasivního domu.

Více informací

Zastřešení teras pergoly Renson

Chcete-li se cítit venku příjemně, musíte počítat s rozmary počasí. Ostré slunce, krátká přeprška nebo závan chladného vzduchu, to vše nás může zahnat domů. Nebo NE? Krytá terasa může být řešením. Renson nabízí kompletní škálu pergol v různých hliníkových provedeních - pro každého odpovídající typ.

Více informací

Průmyslové a komerční vysavače

Nabízíme řešení úklidu a odstraňování prachových částic během výroby. Centrální vysavače pro průmysl jsou určeny jak pro jednorázový úklid, tak jako součást technologie výroby s nepřetržtiým provozem. Průmyslové vysavače najdou uplatnění jak v komerčních objektech pro vysávání podlah, tak i v průmyslových objektech k vysávání nečistot vznikajících během výroby.

Více informací

Shozy na prádlo

Jedná se o zařízení určená k přesunu prádla z koupelny do prádelny nebo jiné místnosti. Tento systém nachází uplatnění především v rodinných domech, penzionech či hotelových objektech. Shozy na prádlo nabízíme v plastovém nebo nerezovém provedení.

Více informací

Kontaktní info

BEAM ČR s.r.o.
V Areálu 1227
Jesenice u Prahy
PSČ 252 42

Tel.: +420 244 471 297
Fax: +420 244 471 296
Mail: poptavky@beam.cz
Url: www.beam.cz

Otevírací doba

Po-Čt:  8:00 - 11:30
           12:15 - 17:00
Pá:        8:00 - 11:30
           12:15 - 16:00
 

Copyright © 2013 Beam Electrolux. Všechna práva vyhrazena.

Výhradní zastoupení pro ČR, SR a Rakousko.