Sto procent za jedno procento

20.09.2014
Centrální vysavač jako samozřejmé vybavení rodinného domu

Na severoamerickém kontinentu bývá dnes centrální vysávací systém instalován v devíti z deseti nově stavěných rodinných domů. A ve skandinávských zemích platí, že výkres instalace centrálního vysavače musí být v rámci povolovacího řízení povinnou součástí projektové dokumentace každé novostavby.

Takže ve vzpomínaných zemích je vybavenost všech nových rodinných domů právě centrálním vysavačem víceméně samozřejmostí. A podle statistických přehledů je více než třetina instalací těchto systémů spjata se značkami Electrolux či BEAM. Tyto dva pojmy znamenají v oboru už tradičně nejvyšší kvalitu a programové zaměření na praktické potřeby zákazníků. Electrolux je zde suverénním světovým lídrem od nepaměti a BEAM patří rovněž pod křídla tohoto giganta.

Absolutní špička

Pochopitelně i v Česku se už dobrých dvacet roků o přednostech centrálních vysávacích systémů mezi veřejností ví moc dobře. Ovšem praktické uplatnění centrálních vysavačů je znatelně skromnější. Přitom spotřebiteli tak často zkoumaný poměr mezi pořizovací cenou a získaným efektem je právě v tomto případě mimořádně příznivý. Obecně bývá uváděno, že nutná investice do centrálního vysávacího systému v rámci stavby průměrně velkého a obvykle vybaveného rodinného domu představuje v našich podmínkách asi jedno procento celkových rozpočtových nákladů. A za vzpomínané jediné nákladové procento dostává spotřebitel stoprocentně bezchybnou technologii i stoprocentní kvalitu úklidu.

Konkrétně lze jistě říci, že u třímilionového domu může investice do centrálního vysávacího systému činit zhruba 30 tisíc korun. Navíc s růstem velikosti domu a s kvalitou standardu vybavenosti procentuální podíl nákladů spojených přímo s centrálním vysavačem pochopitelně klesá. Přičemž v onom uvažovaném průměrném rodinném domě určitě nebudeme očekávat uplatnění například nejlepších značkových oken, ani třeba sanity nekompromisně špičkové kvality, či povrchů podlah od nejproslulejších výrobců. Zatímco v případě centrálního vysavače a jeho uváděné ceny mluvíme o tom absolutně nejlepším, co trh nabízí! Tedy o výrobcích už vzpomínaných značek Electrolux a BEAM.

Výhody a přednosti

Existuje spousta argumentů, proč vlastně chtít centrální vysavač. A stejně tolik důvodů najdeme pro rozhodnutí proč volit právě značku Electrolux či BEAM. Rozhodně očekávejme výrazně vyšší účinnost než u vysavačů konvenčních, žádejme dokonalý komfort úklidu, rychlost a eleganci práce, i vysokou míru univerzálnosti použití. Také pohodlné ovládání a neslyšný chod. Ve všech vzpomínaných aspektech znamenají centrální vysavače obecně významný pokrok. A v případě značek Electrolux a BEAM je tu navíc ještě klinicky potvrzená bezpečná likvidace alergenů.

Vertikálně pohyblivý goretexový filtr, používaný v případě centrálních vysavačů Electrolux a BEAM, má na čtverečním centimetru 1,4 miliardy mikroskopických otvorů! Pohltí s účinností 98 procent dokonce i částice velikosti pouhých tří desetin mikronu. Tedy naprosto nepředstavitelných tří desetitisícin milimetru! Ovšem ani případná zbývající dvě procenta nezachycených mikroskopických částic kvalitu ovzduší v interiéru nijak nepoznamenají. Tyto nečistoty jsou spolu s odpadním vzduchem vyvedeny potrubím centrálního vysávacího systému úplně mimo budovu.

Jinými přednostmi špičkových systémů centrálního vysávání jsou mimo jiné antibakteriální úprava prachového kanystru, další filtr u motorové komory zachytávající uhlíkový prach tvořící se při práci stroje, regulace výkonu ovladačem přímo na rukojeti, multifunkční displej a bohaté příslušenství pro všechny nutné uklízecí úkony.

Řešení pro každou stavbu

V souvislostech provázejících plánování podoby a vybavení každého nového rodinného domu je v souvislosti s tematikou centrálního vysávání nutné uvést jeden zcela zásadní fakt. Centrální vysávací zařízení lze nejefektivněji a tedy i nejlevněji realizovat ve stadiu provádění také veškerých jiných domovních instalací. Lze tak činit ve dvou krocích. Prvním je instalace potrubního systému a sacích zásuvek. Teprve ve druhé etapě pak dochází k zakoupení a namontování agregátu a jeho příslušenství. Finanční břemeno tak investor rozloží do delšího období a zvládne ho mnohem snáze.

K tomu související technické podrobnosti: Stojí za úvahu opravdu funkční a zřetelně efektivní řešení instalace centrálního vysávání v rodinném domě zahrnout už do projekční fáze zrodu budoucí stavby. Účinnost celého systému do značné míry závisí na pečlivě naplánované cestě potrubí – měla by být zásadně co nejjednodušší a co nejkratší.

Svoje pravidla má rovněž umístění agregátu, způsob nasávání a provedení výstupu vzduchu. Pracovníci společností Beam ČR i Smart-Vac, která je výhradním dovozcem centrálních vysavačů Electrolux do ČR, ochotně podají zájemcům veškeré informace na celé tohle široké téma. A ideálně řešenou instalaci centrálního vysávacího systému dokážou přiřadit k projektu vlastně jakéhokoli rodinného domu.

Řízené větrání, rekuperace a příslušenství

Systém rekuperace rozvádí čistý vzduch zbavený nečistot do všech částí objektu, odsává zápachy z kuchyně, záchodu a snižuje vlhkost v koupelně nebo prádelně. Zajišťuje tak celkovou rovnováhu a příjemné klima. Splňuje parametry nízkoenergetického, či pasivního domu.

Více informací

Zastřešení teras pergoly Renson

Chcete-li se cítit venku příjemně, musíte počítat s rozmary počasí. Ostré slunce, krátká přeprška nebo závan chladného vzduchu, to vše nás může zahnat domů. Nebo NE? Krytá terasa může být řešením. Renson nabízí kompletní škálu pergol v různých hliníkových provedeních - pro každého odpovídající typ.

Více informací

Průmyslové a komerční vysavače

Nabízíme řešení úklidu a odstraňování prachových částic během výroby. Centrální vysavače pro průmysl jsou určeny jak pro jednorázový úklid, tak jako součást technologie výroby s nepřetržtiým provozem. Průmyslové vysavače najdou uplatnění jak v komerčních objektech pro vysávání podlah, tak i v průmyslových objektech k vysávání nečistot vznikajících během výroby.

Více informací

Shozy na prádlo

Jedná se o zařízení určená k přesunu prádla z koupelny do prádelny nebo jiné místnosti. Tento systém nachází uplatnění především v rodinných domech, penzionech či hotelových objektech. Shozy na prádlo nabízíme v plastovém nebo nerezovém provedení.

Více informací

Kontaktní info

BEAM ČR s.r.o.
V Areálu 1227
Jesenice u Prahy
PSČ 252 42

Tel.: +420 244 471 297
Fax: +420 244 471 296
Mail: poptavky@beam.cz
Url: www.beam.cz

Otevírací doba

Po-Čt:  8:00 - 11:30
           12:15 - 17:00
Pá:        8:00 - 11:30
           12:15 - 16:00
 

Copyright © 2013 Beam Electrolux. Všechna práva vyhrazena.

Výhradní zastoupení pro ČR, SR a Rakousko.