Domů Shozy prádla a odpadu v komerčních objektech

Shozy prádla a odpadu v komerčních objektech

Sestava shozu a přídavné součásti

Shozy slouží k racionální a hygienické likvidaci nebo pro další zpracování odpadu, špinavého prádla, papíru, skla nebo PET lahví.

Pro hromadnou likvidaci recyklovatelných materiálů a odpadu se používají další zařízení, které jsou instalovány pod shozem, a snižují tak jejich objem. Systém lze rozšířit o autonomní řízení. K dispozici jsou různé přídavné dopravní systémy.

Efektivní likvidace

Přeprava odpadu a prádla samostatným systémem přímo k likvidaci nebo k dalšímu zpracování je efektivnější než jejich přesun pomocí výtahů apod.

Technika vertikální manipulace pomocí shozu je hygienické a efektivní řešení. Tyto instalace umožňují uvolnit výtahy pro cestující a zboží místo toho, aby byly blokovány přepravou špinavého prádla a odpadu. Papír, papírové dokumenty a odpadky jsou přímo směrovány do určených prostor buď k likvidaci nebo k recyklaci.

  • 1. tělo shozu
  • 2. vhozová dvířka
  • 3. systém čištění
  • 4. kontrolní vstup
  • 5. odvětrání shozové šachty
  • 6. brzdový systém
  • 7. vypouštěcí skluz

Požární ochrana

V nabídce jsou  certifikované dveře splňující požární požadavky EI 30. Dveře jsou vyrobeny výhradně z nerezové oceli a navzdory masivní konstrukci působí lehce a snadno se ovládají.

Vhozové dveře jsou vybaveny automatickým zajišťovacím mechanismem, ve spojení s požárním poplašným systémem.  Mezi další protipožární opatření patří detektory kouře a trysky postřikovače, které jsou instalovány na určených místech shozu.

Čištění a desinfekce

Znečištění stěn shozu způsobené opadem, lze odstranit a stěny očistit a ošetřit pomocí čisticího a dezinfekčního systému.

Zařízení pro zbrzdění vaků a kontejnerové zástěny

Brzdový systém pytlů (vaků) na výstupu shozového potrubí zabraňuje jejich prasknutí po dopadu z velké výšky.

Kontejnerové zástěny snižují nepříjemnosti jako je šíření zápachu a napomáhají optimálnímu plnění sběrných nádob.

Systém řízení

Mikroprocesorové řízení se systémem průmyslové sběrnice pro provoz a řízení, vizualizace provozních stavů a diagnostiku.

Systémy se mohou integrovat do systémů správy budov vyšší úrovně.

Kontejnerové posunovací systémy

Automaticky lze vyměnit až 20 kontejnerů. V závislosti na dostupném prostoru se používají karusely nebo systémy pro lineárního posun.

Třídění na dopravním pásu

Chcete-li zvýšit kapacitu instalovaného systému, lze pytle (odpadní vaky) třídit na přepravním pásu do několika kontejnerů podle potřeby.

Toto třídění je děleno podle barvy odpadních vaků.