Domů Centrální vysavače Centrální vs klasický vysavač

Centrální vs klasický vysavač

Centrální vysavač

Klasický vysavač

Pro

Pro

Nevíří ani jemný prach

Veškerý vysátý prach včetně roztočů je filtrovnán a odveden mimo obytné místnosti (vně objetku). Žádný vzduch se v místnosti, kde vysávate nevíří.

Nižší pořizovací náklady

Pořizovací cena je jasnou výhodou klasického pojízdného vysavače.

Dokonalá filtrace

Inverted system – velkoplošný, vysoce účinný, samočistící, vertikálně pohyblivý filtr GORETM s klinicky prokázaným snížením alergických obtíží. Patentově chráněný filtr GORETM je dodáván exkluzivně pro centrální vysavače BEAM.

Univerzální použití

Pro používání klasického vysavače není potřeba žádné stavební úpravy objektu, stačí ho jen stčit do zásuvky a vysávat.

Široká volitelná výbava systému

  • ROBO – robotický vysavač s automatickým režimem úklidu a vyprázdnění
  • Hide-a-Hose – hadice je uložena uvnitř zdi v systému centrálního vysavačového potrubí. S hadicí uloženou v každé zásuvce máte vždy po ruce hadici pro úklid. Výkonné vysávání je na dosah ruky jednoduše otevřením krytu zásuvky a vytažením hadice.
  • VROOM – vysunovací hadice, která se montuje do skříňky a slouží k rychlému úklidu pracovní plochy. Po jejím použití se podtlakem sama namotá zpět do skříňky.
  • WALLYFLEX – flexibilní hadice na zdi. Ideální pro rychlý a účinný úklid kuchyní, koupelen, šaten nebo vstupních hal a garáží.
  • VACPAN – podlahová štěrbina, která se umisťuje do soklu kuchyňské linky nebo do zdi ke dveřím, kde slouží k rychlému úklidu drobných nečistot, které stačí jen přihrnout k zásuvce a odklopit ji.

Vysoký výkon

Motory centrálních vysavačů nabízí podstatně vyšší výkon než klasické přenosné vysavače.

Tichý provoz

Sací jednotka vybavená tlumičem hluku je umístěna mimo obytné místnosti (technická místnost, dílna, garáž apod.), proto ji prakticky neslyšíte oproti klasickému vrčícímu vysavači za zády. Jediné co slyšíte je slabé syčení sací hubice.

Jednoduché ovládání

Systém se spustí zasunutím hadice do zásuvky (standardní hadice) nebo vypínačem přímo na rukojeti vysávací hadice. Nemusíte neustále přenášet klasický vysavač, nikde Vám nepřekáží kabel pro přívod elektřiny.

Ochrana stěn a nábytku

Při vysávání za sebou netaháte klasický vysavač, tudíž nehrozí poničení nebo poškrábání stěn a nábytku. Navíc můžete vysávací hadici centrálního vysavače vybavit návlekem, který případnému poškození zabraňuje.

Separátor

S předsazením separátoru centrálního vysavače bývá běžně vysáván například obsah vychladlého krbového ohniště, či jiné vysloveně hrubé a objemově i intenzitou značné nečistoty. Zkusme něco podobného s vysavačem klasickým…

Delší životnost

Centrální vysavače nabízí motory s delší životností oproti klasickým vysavačům.

Záruční lhůta

Centrální vysavače BEAM nabízí minimální záruční dobu 5 let na některé typy až 10 let.

Proti

Proti

Vyšší pořizovací náklady

Pořizovací cena centrální vysavače je podstatně vyšší než u vysavače klasického a souvisí to zejména se stavebními úpravami, které je nutné pro jeho instalaci udělat.

Malá velikost sáčku

Omezená velikost klasického vysavače neumožňuje vložení velkého prachové sáčku či větší nádoby na prach. Proto je nutná jejich častější výměna a v případě sáčků i vyšší provozoní náklady. U centrálních vysavačů BEAM se v základním provedení používá prachový kanystr o velikosti až 25 litrů.

Nutné stavební úpravy

Realizace centrálního vysavače je spojená s určitými stavebními zásahy při jeho realizaci. Na druhou stranu lze jej realizovat jak v novostavbě tak i při rekonstrukci domu či bytu. Při realizaci je nutné počítat s dostatečnou délkou potrubního rozvodu pro hadici ve zdi (HaH) a s přídavnou zásuvkou pro robotický vysavač ROBO.

Manipulace s vysavačem

Pohyb klasického vysavače je omezen délkou el. přívodního kabelu a jeho váhou. V případě vysávání domu jej musíte neustále přenášet a přepínat mezi el. zásuvkami.  Navíc neustálým taháním klasického vysavače za jeho hadici může dojít nejen k jejímu poškození, ale např. i k poškození nábytku či stěn. Toto při použití centrálního vysavače odpadá.

Vysoká hlučnost

Při vysávání s klasickým vysavačem jste prakticky po celou dobu v jeho těsné blízkosti a tak každý zná vysokou hlučnost, která vysávání doprovází.

Nižší výkon

Kvalita vysávání je určována schopností vysavače nasát do sebe nečistoty, jinými slovy, vysavač musí disponovat dostatečným výkonem, jinak musíte stejné místo přejíždět několikrát. Proti tomu jde nařízení ze strany Evropské komise, která od září 2014 povoluje pouze spotřebiče s maximálním příkonem 1 600 wattů a od letošního roku jen přístroje nad 900 wattů. Zde je potřeba zdůraznit, že centrálních vysavačů se tato omezení netýkají, protože jsou z tohoto nařízení vyjmuty!

 

Víří prach

Klasický vysavač vyfukuje přefiltrovaný vzduch zpátky do místnosti, což způsobuje víření prachu v místnosti. V případě nekvalitního nebo zanešeného filtru vracíte část prachu zpátky do místnosti.