Pergola Vytváříme zdravé prostředí

Řízené větrání = zdravé bydlení pro každého

Lidé vzduch nevidí, proto potřebujeme čidla, která pro nás analyzují jeho kvalitu. Větrací systém musí minimálně kontrolovat vlhkost vzduchu, úrovně VOC a CO2 v domě a automaticky se přizpůsobovat, aniž byste to museli provádět ručně.

Každá místnost se využívá jinak. Například v koupelně je největším problémem vlhkost ze sprchy, na toaletě je to zápach a v ložnici koncentrace CO2. Proto je třeba intenzitu větrání regulovat v každé místnosti zvlášť.

Větrání musí být nejen chytré a rozdělené podle zón, ale mustí také zohlednit způsob života jeho obyvatel a stupeň obsazenosti domu. Úpravou intenzity větrání v závislosti na těchto parametrech můžete výrazně snížit spotřebu energie (průměrně o 50 % oproti větracímu systému, který nevyužívá SmartZone).

Větrácí systém s technologií Smarzone od společnosti Renson mohou komunikovat s uživatelem prostřednictvím aplikace. Zobrazování kvality vzduchu pro každou místnost zvlášť poskytuje aplikace přehled o aktuálním výkonu větracího systému. Společnost Renson využívá údaje z praxe, aby se s každou další aktualizací nabídla ještě efektivnější způsob větrání.

Systémy řízeného větrání

Endura Delta Healthbox 3.0
Základní parametry
Pro každý typ domu. I pro nízkoenergetické domu Pro každý typ domu. I pro nízkoenergetické domu
Omezení nákladů na vytápění pomocí rekuperace tepla během topné sezóny Omezení tepelné ztráty a snížení částky na faktuře za elektřinu
Vyplatí se zejména v případě, pokud je přes den hodně lidí doma (dům se vytápí celodenně a rekuperuje se tedy potřebné teplo). Perfektní pro domy, kde je přes den obvykle málo lidí (řízená poptávka automaticky nastavuje průtok vzduchu na minimum v době, kdy není nikdo přítomen)
Ne. Objem větrání se reguluje na úrovni celého domu stejně. Ano. Objem větrání se reguluje pro každou místnost zvlášť.
Jednou ročně je potřeba zbavit ventilátory prachu, v závisloti na znečištění pravidelně měnit filtry, jednou za 2 až 3 roky vyčistit tepelný výměník. Minimální.
Lze volitelně vybavit externími čidly (Systém Renson® Endura Delta je však standardně vybaven interními čidly CO2, VOC & H2O) V místnostech nejsou viditelná žádná čidla Čidla CO2, VOC, H2O regulují objem pro každou místnost zvlášť V místnosti nejsou viditelná žádná čidla
Potřebný prostor pro systém a přípojky +/- 2,5 m². Rozměry systému (74x86x56) Potřebný prostor pro systém + přípojky +/- 1 m². Velmi kompaktní větrací systém (66x53x20)