Domů Centrální vysavače Součásti centrálního vysavače

Součásti centrálního vysavače

Robotický vysavač s laserovým mapováním ROBO TR900L

Nový robotický vysavač ROBO TR900L s laserovým mapováním v kombinaci s centrálním vysavačem = nová úroveň úklidu.

ROBO TR900L je jediný robotický vysavač se systémem laserového mapování se senzory LIDAR, funkcí automatického vytírání a s automatickým vyprazdňováním prachu, který je napojený do systému centrálního vysavače.

Hlavní výhody

  • Systém 3D laserového mapování se senzory LIDAR
  • Samočistící základna s technologií Plug and Play
  • Napojení na centrální vysavač
  • Exkluzivní samočistící systém základny SCR (čištění hlavního kartáče a filtrů do systému centrálního vysavače)
  • Bezkontaktní vyprazdňování nádoby (robotický vysavač se automaticky vyprázdní pomocí samočistící základny připojené do systému centrálního vysávání)
  • Mop pro automatické vytírání
  • Zmenšené rozměry (podjezdná výška je menší než 11 cm)
  • Ovládání pomocí aplikace
  • Lze použít se všemi typy centrálních vysavačů

Hide-a-Hose (hadice ve zdi)

Systém Hide-a-Hose (hadice ve zdi) umožňuje „ukrýt“ vysávací hadici přímo do potrubního rozvodu centrálního vysavače. Délka vysávací hadice je až 15,3 m v závislosti na specifikaci potrubního rozvodu.

Uživatel si sám zvolí délku vysávací hadice, kterou si odvine a zajistí. Po ukončení vysávání se hadice sama podtlakem nasaje do potrubního rozvodu.

Entry Packet - jak uklidit zádveří

Hadice je elegantně zabudována do stěny pod dvířky hadice. Vytažením až 4 m hadice a sepnutím tlačítka v zásuvce uklidíte během několika vteřin.

Vhodně umístěná zásuvka ve vstupní předsíni umožní i úklid před vstupními dveřmi včetně vstupní rohožky.

Podlahové štěrbiny

Dokonalý pomocník pro rychlé zametání pevných podlah a to nejen v kuchyni, ale i např. u vchodových dveří nebo v dílně.

Podlahové štěrbiny mohou být v plastovém nebo celokovovém provedení.

Vroom

Systém VROOM najde využití v kuchyňských a koupelnových skříňkách, kde díky svému technickému řešení zabere jen minimum prostoru. Sepnutí systému probíhá automaticky vyjmutím hadice z držáku a má dosah až 7 metrů.

Vroom se dodává ve dvou provedeních: Vroom vysunovací hadice s dosahem až 7 m a Vroom Mini vysunovací hadice s dosahem až 5,5 m. Výhodou této varianty jsou menší prostorové nároky na montáž.

Wallyflex

Systém WALLYFLEX – flexibilní hadice na zdi. Ideální pro rychlý a účinný úklid kuchyní, koupelen, šaten nebo vstupních hal a garáží. Wallyflex má dosah 4 nebo 8,5 metrů a nabízíme jej ve dvou barevných provedeních bílá a černá.

Perfektně vyčistí filtr sušičky od cupaniny. Účinně a snadno odstraní vlasy a vousy. Již žádný prach a nečistoty ve vaší šatně. Neruší design koupelny. Opravdu praktický pomocník ve vstupní hale – rychle odstraní písek a kamínky. Ideální do kuchyně – vysaje veškeré suché nečistoty.

Zvýší komfort Vaší garáže, kde si uklidíte vozidlo i okolní prostory.

Zásuvky

Vysavačová zásuvka, popřípadě štěrbina vypovídají v interiéru o instalaci centrálního vysavače. Proto si je firma BEAM vědoma, že zásuvky musí kromě funkční stránky splňovat také funkci estetickou.

BEAM proto nabízí širokou nabídku vysavačových zásuvek od několika světových výrobců (ABB, LEGRAND).

Širokou škálu interiérových zásuvek nově doplňuje i zásuvka pro venkovní použití, která je vybavena speciálním krytem zabraňující jejímu poškození.

Čtvercové

Čtvercové zásuvky v mnoha barevných odstínech jsou konstruovány tak, aby v interiéru tvarově i barevně ladily s elektro zásuvkami.

Obdélníkové

Obdélníkové zásuvky v plastovém i kovovém provedení různých odstínů a tvarů tvoří již tradiční design vysavačových zásuvek.

Příslušenství

Firma BEAM nabízí nejširší sortiment doplňků i celých sad příslušenství – nové účinné rotační kartáče s regulací spodní přísavné hrany, kombinované kartáče s kolečky, zajišťující dokonalý pohyb po čištěném povrchu, speciální kartáče určené k čištění čalouněných látek, pružné nástavce k hadici s dosahem na kterékoli místo, nové teleskopické trubice s vysokou mechanickou odolností.

Sady

Ke každému centrálnímu vysavači si můžete vybrat tu správnou sadu příslušenství, která Vám pomůže udržet Váš domov dokonale čistý.

Hadice

Každý si může vybrat podle svého přání standardní nebo ovládací hadici potřebné délky, abyste mohli pohodlně vysávat.

Kartáče a hubice

Dřevěné podlahy, dlažby či koberce - na každý povrch si můžete vybrat ten nejvhodnější kartáč.

Rotační kartáče

Kromě klasických nebo univerzálních kartáčů jsou v nabíce i speciální rotační kartáče.

Separátory

Se separátory lze bez obav vysávat nejen vychladlý popel z krbu, vodu, ale i hrubé nečisoty bez rizika ucpání potrubního rozvodu nebo poškození filtru.

Vysávací jednotky

Firma BEAM si je vědoma individuálních a náročných požadavků zákazníků na centrální vysavače, proto má ve své nabídce několik řad sacích jednotek, které svými vlastnostmi splňují tyto požadavky. Pro každý typ bytu nebo rodinného domu si lze zvolit ten nejvhodnější centrální vysavač.

Centrální vysavače můžeme hodnotit mnoha parametry, avšak těmi opravdu nejdůležitějšími jsou tyto tři:

Filtrace – zejména materiál filtru, jeho filtrační plocha, způsob zachytávání nečistot

Úspornost el. energie – v závislosti na výkonu turbíny vysávacího agregátu

Hlučnost – významný faktor při rozhodování jak vybírat co nejtišší agregát

Beam Alliance

Nejnovější řada centrálních vysavačů BEAM Alliance s 10-ti letou záruční dobou přináší nejmodernější vysavačové jednotky, které jsou naprosto unikátní svojí obousměrnou komunikací mezi sacím agregátem a vysávací hadicí.

Beam Platinum

Sací jednotky řady Platinum nabízí svým uživatelům možnost regulace a kontroly jejich vysávacího procesu. Díky použitým technologiím a svému výkonu znamenají naprostou špičku mezi centrálními vysavači.

Perfetto

Speciální řada centrálních vysavačů se zabudovaným komunikačním systémem Modbus-RTU. Jednotky lze ovládat a sledovat pomocí aplikace v chytrém telefonu nebo je propojit s inteligentním domem.

Beam Mundo

Agregáty BEAM Mundo v sobě skloubily výhodný poměr výkonu, ceny a nízké hlučnosti. Nově nabízí série Mundo systém ovládání ECS a INVERTED SYSTEM se samočistícím filtrem GORETM.

Drainvac

Speciálním typem centrálních vysávacích systémů jsou tzv. "splachovací automaty DRAINVAC", jedná se o centrální vysavače s přímým napojením na kanalizaci.

Potrubí

Potrubní rozvod slouží k propojení sací jednotky s jednotlivými vysavačovými zásuvkami. Spolu s potrubním rozvodem se rozvede i kabel pro nízkonapěťové elekrické ovládání (12 V). Potrubí se montuje v podlahách nebo stěnách a je sestaveno ze speciálních oblouků a odboček s minimálním odporem proudícího vzduchu. Pro správné fungování celého vysávacího systému je nutné používat originální potrubní díly a dodržet několik pravidel, aby nedocházelo k jeho pozdějšímu zanášení. Důležitá je také příprava potrubí pro využití volitelné výbavy centrálního vysavače.

Potrubní rozvod se montuje vždy ve fázi hrubé stavby spolu technickými rozvody jako je voda, elektřina, podlahové topení apod.

Používané potrubní díly firmou BEAM jsou certifikované.