Domů Řízené větrání Centrální ventilační systém s rekuperací tepla

Centrální ventilační systém s rekuperací tepla

Systém mechanického nuceného větrání je tvořen centrální rekuperační jednotkou ENDURA Delta a vzduchotechnickým rozvody, které se starají o distribuci vzduchu v celém domě. Čerstvý vzduch je přiváděn do ložnic, obývacího pokoje a dalších obytných místností, zatímco znehodnocený vzduch z kuchyně, koupelen a toalet je odváděn pryč. Odváděný vzduch předá ve výměníku teplo přiváděnému vzduchu, který se tak ohřeje a vstupuje do domu v podobě čerstvého teplého vzduchu.

Rekuperační jednotka ENDURA Delta

Čerstvý vzduch vždy když je potřeba! Jednotka je osazena dynamickými senzory CO2, vlhkosti a škodlivin VOC (těkavé organické sloučeniny). Díky tomu upraví objem průtoku vzduchu podle potřeby a nedochází ke zbytečné ztrátě energie a vzduchu jako při konstantním větrání. Intuitivní ovládání přes aplikaci v mobilníhím telefonu nebo tabletu. Rekuperační jednotky ENDURA Delta jsou součástí dotačního programu Nová zelená úsporám 2014-2020.

 

 

Vzduchotechnické rozvody Air Excellent

Modulární systém složený z distribučních boxů a ohebného potrubí vyniká vysokou variabilitou a rychlou montáží. Antistatické a antibakteriální úprava navíc zajišťuje hygienický provoz. Pro připojení rekuperační jednotky k distribučním boxům je systém doplněný o speciální izolované potrubí EPE. Vzhledem k jeho vynikajícím tepelně izolačním vlastnostem je ideální také pro připojení přívodů a vývodů vzduchu.

Parametry

  • výjimečně nízké potrubí, umožňuje instalaci bez nároků na změnu výšky stavebních konstrukcí
  • nižší tlaková ztráta oproti tradičnímu rozvodu
  • snadné mechanické spoje zaručují dlouhodobou stálost spojení (žádné lepící pásky)
  • univerzální distribuční boxy (umožňují kombinaci nízkoprofiilového oválného a kruhového rozvodného potrubí)
  • snadná a rychlá údržba
  • celý systém v antistatickém a antibakteriálním provedení
  • rozsah teplot -30 °C až + 60 °C

Designové mřížky

Designové ventily SQair slouží pro přívod i odvod vzduchu místnosti. Standardně jsou dodávány v bílé barvě (RAL 9010) a je možné umístit jak do stropu tak případně i do stěny. Lze je velmi snadno čistit bez obav, že manipulací nedojde ke změně proudění přiváděného nebo odváděného vzduchu.

Liniové stropní difusory (volitelně)

Téměř neviditelné větrání. Ideální pro všechny interiéry. Naprosté splynutí se stropní konstrukcí. Hranu difusoru lze dodat v barevném provedení odstínu RAL dle požadavků zákazníka. Podle objemu dodávaného vzduchu nabízíme difusory v provedeních 35 – 105 m3/h a 50 – 150 m3/h.

Dveřní mřížky (volitelně)

Pro správné větrání domu je nutné zabezpečit dostatečné proudění vzduchu. V domě jsou místa, například chodby, které nemají ani přívod ani odvod vzduchu.  Z tohoto důvodu lze použít neviditelné akustické dveřní mřížky, které zajistí neslyšně transfer z místnosti bez odvodu vzduchu do místnosti s odvodem (například koupelna).