Domů Řízené větrání Proč a jak větrat

Proč a jak větrat

Větrání pro Vaše zdraví

Plísně vznikající ve vlhkém prostředí, mazlíčci v domácnosti, těkavé látky uvolňující se ze stavebních materiálů, roztoči, cigaretový kouř, chemická rezidua domácích produktů – jeden po druhém postupně zamořují vzduch ve Vaší domácnosti.

Chytré řízené větrání = větrání pouze tam, kde je potřeba

Výměna vzduchu v domáčnosti otevřením oken je neefektivní způsob větrání bez jakékoliv kontroly. Pomocí řídící větrací jednotky Healthbox – Renson proudí vzduch v naprosté tichosti. Můžete větrat různé místnosti Vašeho domova trvalea pod kontrolou, tzn. dostatečný objem vzduchu tam, kde je potřeba. Větrací jednotka Healthbox je vybavena dynamickým senzorem, který trvale kontroluje odváděný vzduch dle množství CO2, vlhkosti a těkavých látek VOC. Takto je úroveň větrání efektivně přizpůsobována aktuální potřebě Vaší rodiny.

         

V místnostech, kde se nejvíce vyskytují uživatelé domu, je nejvhodnějším senzorem čidlo CO2 pro zajištění dobré kvality vnitřního ovzduší. Toto se týká zejména obytných místností, jako jsou obývací pokoj a ložnice, kde je CO2 produkován v největším množství.

Hladina CO2 v obytných místnostech je základním parametrem pro stanovení kvality vnitřního vzduchu, protože vysoká hladina CO2 může být zdrojem mnoha zdravotních obtíží.

Nadýchněte se doma čerstvého vzduchu...

Dnes je ventilace nutnou součástí domu vzhledem k tomu, že vzduch ve vnitřním prostředí je 10x horší než vzduch ve venkovním prostředí. Vaření, sprchování, vytápění, úklid a dokonce i dýchání a pocení vede ke znečišťování vnitřního vzduchu. To může vést ke vzniku nepříjemných pocitů, bolestem hlavy, bolestem v krku, alergiím i k dýchacím obtížím a dokonce nemocem spojených s rakovinou. Zvýšená vlhkost v domácím prostředí může způsobit zápach a může vést ke kondenzaci a vzniku plísní. Trvalé a řízené větrání je řešením uvedených problémů v dnes dobře izolovaných domech. Znečištěný vzduch je odváděn pryč a nahrazován čerstvým vzduchem z venkovního prostředí. Váš dům je tak opět zdravý.

Zdravý spánek díky Smart Zone technologii

Věděli jste, že hodnota CO2 v ložnicích (vyjádřena v ppm = množství částic v milionu částic) dosahuje vysokých hodnot? Jen dýcháním vyprodukuje jedna osoba 450 litrů CO2 za jeden den. V nevětraných ložnicích dosahuje hodnota CO2 alarmujících hodnot. Trvalé a kontrolované větrání je přínosem zejména v ložnicích a nemělo by být považováno za luxus. Máte-li řízené větrání, kdy je trvale kontrolována kvalita vzduchu, můžete si dopřát kvalitní spánek. Toto by mělo být nejvyšší prioritou, abyste se cítili dobře.

Za energii platíme penězi, za znehodnocené vnitřní prostředí zaplatíme zdravím!

Legislativa, ano … Ale zdraví na prvním místě!
Legislativní požadavky a standardy hrají důležitou roli proúspory energie. To je samozřejmě velmi dobré, ale mějte na paměti, že pouhé „plnění těchto standardů“ není dostatečné pro vytvoření zdravého domova.

Proto je potřeba se důkladně seznámit s faktory, které mohou hrát podstatnou roli pro zdravý a pohodlný domov.