Domů Řízené větrání Senzorově řízený odtah s přirozeným přívodem čerstvého vzduchu

Senzorově řízený odtah s přirozeným přívodem čerstvého vzduchu

Systém je založen na principu přirozeného přívodu vzduchu do objektu přes samoregulační nadokenní ventilační mřížky a mechanickém odvodu odpadního vzduchu pomocí jednotky Healthbox 3.0. Celý systém je řízen pomocí čidel v závislosti na výskytu osob v daném prostoru.

Healthbox - chytrá, čidly řízená ventilační jednotka

Jde o jednotku, která řízeně odvádí vzduch z místností na základě senzorů monitorujících CO2, vlhkost a škodliviny VOC (těkavé organické sloučeniny). Každá odvětrávaná místnost je osazena čidly a potrubím s klapkou, která zvyšuje nebo naopak snižuje objem odváděného vzduchu, takže dochází k výměně vzduchu jen tam, kde je zrovna potřeba. Díky tomu je snížen objem odváděného vzduchu, tím i tepelné ztráty a spotřeba elektrické energie.

Systém Healthbox 3.0 je standardně osazen 7 měřenými výstupy pro zajištění účinného větrání 7 místností, lze jej rozšířit až na 11 měřených výstupů. Intuitivní ovládání aplikaci v mobilním telefonu nebo tabletu.

Nadokenní ventilační mřížky

Invisvent® Air a Invisivent® Comfort jsou elegantní hliníkové nadokenní mřížky s vyokými akustickými a tepelně izolačními vlastnostmi. Výrobek je navíc vyráběn vždy na míru. Díky tomu lze dodat mřížku téměř jakéhokoliv rozměru a barvy.

Díky svým tepelně izolačním vlastnostem, skvělým akustickým parametrům (útlum až 51 dB) a faktu, že mřížka je montována nad rám okenní výplně, nezhoršuje mřížka vlastnosti samotného okna.

Technologie I-Flux – mřížka je navíc vybavena samoregulační klapkou, která okamžitě reaguje na změnu tlaku vzduchu přicházejícího zvenku. Díky tomu zůstává objem vzduchu přiváděného do místnosti konstantní (platí i při silném větru).

Vzduchotechnické rozvody Air Excellent

Modulární systém složený z distribučních boxů a ohebného potrubí vyniká vysokou variabilitou a rychlou montáží. Antistatické a antibakteriální úprava navíc zajišťuje hygienický provoz.

Parametry

  • vyjímečně nízké potrubí, umožňuje instalaci bez nároků na změnu výšky stavebních konstrukcí
  • nižší tlaková ztráta oproti tradičnímu rozvodu
  • snadné mechanické spoje zaručují dlouhodobou stálost spojení (žádné lepící pásky)
  • univerzální distribuční boxy (umožňují kombinaci nízkoprofiilového oválného a kruhového rozvodného potrubí)
  • snadná a rychlá údržba
  • celý systém v antistatickém a antibakteriálním provedení
  • rozsah teplot -30 °C až + 60 °C

Designové mřížky

Designové ventily SQair slouží pro odvod vzduchu místnosti. Standardně jsou dodávány v bílé barvě (RAL 9010) a je možné umístit jak do stropu tak případně i do stěny. Další možností jsou odnímatelné hliníkové mřížky. Na spodní plastový díl výšky 11 mm jsou dodávány krycí mřížky v 6-ti různých designech. Krycí pohledové mřížky lze velmi snadno čistit bez obav, manipulací nedojde ke změně proudění odváděného vzduchu.

Dveřní mřížky (volitelně)

Pro správné větrání domu je nutné zabezpečit dostatečné proudění vzduchu. V domě jsou místa, například chodby, které nemají ani přívod ani odvod vzduchu.  Z tohoto důvodu lze použít neviditelné akustické dveřní mřížky, které zajistí neslyšně transfer z místnosti bez odvodu vzduchu do místnosti s odvodem (například koupelna).